Papier do kreatywnej dekoracji Zobacz większe

Papier do kreatywnej dekoracji

Papier do kreatywnej dekoracji

Nowy produkt

Papier do kreatywnej dekoracji jest to cienki półpergamin przeznaczony do dekoracji ścian. Pozwala na wykonywanie oryginalnych wzorów w każdym domu. Łatwość dekoracji przy użyciu papieru pozwala na zastosowanie go nie tylko przez profesjonalistów, ale również przez osoby nie posiadające doświadczenia w wykonywaniu efektów dekoracyjnych. 

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Papier można stosować na różnych powierzchniach takich jak: płyty gipsowe, tynk, beton i inne powierzchnie wewnątrz budynków.

Przygotowanie powierzchni: Powierzchnia powinna być czysta, sucha, odtłuszczona i stabilna. Świeżo położone tynki należy sezonować przez 4 tygodnie. Podłoże należy zagruntować Podkładem gruntującym Primacol i pozostawić do wyschnięcia na 12 godzin. Nieodpowiednio przygotowane podłoże może prowadzić do zbyt szybkiego wysychania farby, powstawania pęcherzy lub odklejania dekoracji.

Sposób użycia: Pojedyncze arkusze papieru należy mocno zgnieść i następnie ostrożnie rozprostować tak aby nie uszkodzić arkusza. Fabrycznie ucięte brzegi należy nieregularnie oderwać. Oderwanie brzegów pozwoli uniknąć widocznych łączeń arkuszy na ścianie. Przygotowaną powierzchnię należy pomalować farbą Decobase (nieregularnymi ruchami, w różnych kierunkach) na obszarze 2-3 arkuszy. Pracę należy wykonywać etapami, aby farba nie wyschła przed położeniem arkusza. W celu uzyskania gotowego efektu kolorystycznego farbę przed zastosowaniem można zabarwić na żądany kolor pigmentem Kolorant lub Collorix. Należy pamiętać, aby zabarwić dostateczną ilość farby do pokrycia całej dekorowanej powierzchni. Papier należy przyklejać do mokrej powierzchni delikatnie formując wzór tak, aby nie uszkodzić arkusza. Sąsiadujące arkusze należy docisnąć za pomocą suchego wałka usuwając jednocześnie pęcherze powietrza. Po przyklejeniu i dociśnięciu 2-3 arkuszy należy pomalować kolejną część powierzchni, wykleić arkuszami i docisnąć wałkiem. Arkusze najlepiej przyklejać nieregularnie – sąsiadujące rzędy arkuszy powinny być wobec siebie przesunięte o około połowę długości arkusza. Nie należy poprawiać i podklejać świeżo przyklejonych, jeszcze mokrych arkuszy, ponieważ może to spowodować ich uszkodzenie. Wyklejoną w całości powierzchnię pozostawiać do wyschnięcia na czas ok. 2 godzin. Po wyschnięciu można dokonywać poprawek, podkleić odstające krawędzie za pomocą płaskiego pędzla i farby Decobase, a nawet wymienić źle wklejone arkusze. W tym celu należy usunąć stary arkusz przy pomocy szpachelki, ponownie pomalować powierzchnię i wkleić nowy arkusz, podkleić krawędzie. Wszystkie miejsca, w których wykonano poprawki należy docisnąć suchym wałkiem. Pozostawić do wyschnięcia na kolejne 2 godziny. Po wyschnięciu całej powierzchni należy ponownie w różnych kierunkach pomalować ją farbą Decobase (farba może być zabarwiona Kolorantem lub Collorixem). Powierzchnia powinna być pomalowana dokładnie, również we wszystkich zagłębieniach. Można w tym celu użyć płaskiego pędzla. Ponownie pozostawiamy całość do wyschnięcia na czas 12 godzin. Wykonany efekt należy dekorować za pomocą bejc i werniksów z serii Primacol decorative. Produkty te można dowolnie barwić używając Kolorantów. Narzędzia po pracy umyć w ciepłej wodzie

Uwaga: Przed rozpoczęciem pracy na docelowej powierzchni należy zawsze dokonać próby, aby upewnić się co do finalnego wyglądu efektu. Przed przystąpieniem do pracy zalecamy dokładnie ją rozplanować oraz odpowiednio przygotować potrzebną ilość arkuszy oraz farby. Producent nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowe użycie materiałów.

Składowanie: Produkt przechowywać w suchym miejscu w oryginalnie zamkniętym opakowaniu.

Okres trwałości: Odpowiednio przechowywany papier ma nieograniczony termin przydatności do użycia.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Papier do kreatywnej dekoracji

Papier do kreatywnej dekoracji

Papier do kreatywnej dekoracji jest to cienki półpergamin przeznaczony do dekoracji ścian. Pozwala na wykonywanie oryginalnych wzorów w każdym domu. Łatwość dekoracji przy użyciu papieru pozwala na zastosowanie go nie tylko przez profesjonalistów, ale również przez osoby nie posiadające doświadczenia w wykonywaniu efektów dekoracyjnych. 

30 innych produktów w tej samej kategorii: