Stiuk syntetyczny Zobacz większe

Stiuk syntetyczny

Stiuk syntetyczny

Nowy produkt

Stiuk syntetyczny to  najwyższej jakości produkt do dekoracyjnego wykończenia ścian i sufitów, a także kominków, kolumn oraz innych elementów architektonicznych. Pozwala na uzyskanie unikatowych efektów z optyczną głębią kolorów i gładkością powierzchni charakterystyczną dla marmuru. Idealnie gładka powierzchnia powoduje odbicie światła. 

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Idealny do kuchni, basenów, łazienek oraz innych pomieszczeń narażonych na działanie wilgoci. Produkt przeznaczony jest do stosowania wewnątrz budynków. Stiuk syntetyczny tworzy elastyczną powłokę, która łatwo daje się wygładzać kantem pacy tworząc idealnie gładką powierzchnię. Produkt jest polecany do stosowania przez profesjonalistów. Zaleca się stosowanie profesjonalnych narzędzi do stiuków np. paca wenecka.

Przygotowanie podłoża: Podłoże przeznaczone do malowania powinno być suche, czyste, stabilne, wolne od kurzu, tłuszczu, pyłu i innych zanieczyszczeń. Stare powłoki malarskie oraz inne warstwy mogące osłabiać przyczepność należy usunąć. Wykwity pochodzenia biologicznego należy usunąć za pomocą preparatu Antygrzyb. Wykwity pochodzenia chemicznego (solne lub korozyjne) należy usunąć za pomocą środka Zmywacz wykwitów. Stare podłoża mineralne należy zmyć wodą, natomiast stare powłoki na bazie tworzyw sztucznych, o dobrej przyczepności do podłoża, należy przeszlifować papierem ściernym. Na tak przygotowane podłoże należy nałożyć gładź szpachlową w celu uzyskania idealnie równej powierzchni. Po wyschnięciu (ok. 24h) gładź należy przeszlifować, a następnie odkurzyć. W celu wyrównania chłonności podłoża oraz zapewnienia odpowiedniej przyczepności stiuku powierzchnię należy zagruntować Podkładem gruntująco- ochronnym.

Sposób użycia: Stiuk syntetyczny jest produktem gotowym do użycia. Przed przystąpieniem do prac zawartość pojemnika należy dokładnie wymieszać w celu wyrównania konsystencji. W razie konieczności stiuk można rozcieńczyć wodą (max. do 5% objętości stiuku). Przyjęte proporcje rozcieńczania należy zachować na całej powierzchni, na której nakładany jest stiuk. Stiuk należy nakładać cienkimi warstwami. Poprzez odpowiednie ruchy i nacisk pacy nadać pożądany wzór i połysk. Powierzchnię przygotować i zagruntować Podkładem Gruntującym przy pomocy wałka malarskiego. Po wyschnięciu gruntu (ok. 12 h) rozpocząć nakładanie stiuku. Stiuk syntetyczny należy nakładać w trzech warstwach przy pomocy specjalnej pacy stalowej:

  1. Nakładając pierwszą warstwę stiuku należy zwrócić szczególną uwagę na równość i gładkość uzyskanej powierzchni, powierzchnię pozostawić do wyschnięcia na czas ok. 12 h, w przypadku powstania nierówności należy je delikatnie przetrzeć bardzo drobnym papierem ściernym
  2. Drugą cienką warstwę nakładać stosując wenecką technikę szpachlowania: przeciągać masę szpachlą bez naciskania-miejscami ostrą jej krawędzią, pozostawić do wyschnięcie na ok. 1 h
  3. Warstwa wykończeniowa (najcieńsza) – wygładzić powierzchnię metalową pacą przez przeciąganie i dociskanie jej krawędzi do podłoża. Stosując taką technikę można uzyskać powierzchnię matową, półmatową lub z połyskiem. Ostateczny efekt zależy od intensywności wygładzania powierzchni metalową pacą. Pozostawić na 24 godziny do wyschnięcia.

Po nałożeniu stiuku powierzchnię można zabezpieczyć przed wilgocią oraz uczynić ją w pełni zmywalną. W tym celu po upływie min. 24 godzin należy ją pokryć Woskiem nabłyszczającym. Czynność należy powtórzyć 3-4 krotnie w odstępach co najmniej 1 godziny. Po ostatniej warstwie wosku w celu uzyskania idealnie błyszczącej powierzchni, należy wypolerować ją przy pomocy polerki elektrycznej z filcem. Narzędzia podczas pracy należy często myć wodą, aby resztki zaschniętego na nich produktu nie zostawiały rys.

Składowanie: Produkt należy przechowywać w temperaturze 5–30oC, w suchym miejscu. Nie wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i mrozu.

Okres trwałości: Data ważności 24 miesiące od daty produkcji.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Stiuk syntetyczny

Stiuk syntetyczny

Stiuk syntetyczny to  najwyższej jakości produkt do dekoracyjnego wykończenia ścian i sufitów, a także kominków, kolumn oraz innych elementów architektonicznych. Pozwala na uzyskanie unikatowych efektów z optyczną głębią kolorów i gładkością powierzchni charakterystyczną dla marmuru. Idealnie gładka powierzchnia powoduje odbicie światła. 

30 innych produktów w tej samej kategorii: