Lakier Classic Silver Drewnochron
search
 • Lakier Classic Silver Drewnochron

Lakier Classic Silver Drewnochron

Lakier Classic Silver Drewnochron

 

Security policy (edit with Customer reassurance module)

 

Dostawa

 

Polityka zwrotów

Dane techniczne:

 • Wydajność: do 8m2/l przy jednej warstwie
 • Zalecana ilość warstw:
  Parkiet: 3
  (1 warstwa finalna w półmacie, wcześniej 2 warstwy lakieru w połysku)
  Boazeria: 2
  (1 warstwa finalna w półmacie, wcześniej 1 warstwa lakieru w połysku)

Krótki opis:

Jednoskładnikowy lakier poliuretanowy Drewnochron Classic Silver przeznaczony jest do lakierowania drewna wewnątrz pomieszczeń, a zwłaszcza drewnianych podłóg, schodów, parkietów, boazerii i elementów wyposażenia wnętrz. 

Sposób stosowania:

Przygotowanie podłoża

Powierzchnie drewniane przeznaczone do lakierowania powinny być czyste i suche bez pozostałości np. past woskowych i środków nabłyszczających.
Stare powłoki lakierowe należy usunąć a powierzchnię dokładnie odpylić. W celu zabezpieczenia podłoża przed ciemnieniem należy zagruntować lakierem podkładowym wiążącym Drewnochron Capon Extra.
Do lakierowania drewna egzotycznego* oraz dla uzyskania najlepszej impregnacji drewna należy stosować lakier Drewnochron Classic Silver Połysk w postaci rozcieńczonej jako podkład nasycający. Do rozcieńczenia (60% obj. lakieru i 40% obj. rozcieńczalnika) użyć Drewnochron rozcieńczalnik do lakierów poliuretanowych.
Przed nałożeniem lakierów (zwłaszcza lakieru podkładowego nasycającego) posadzka powinna być bardzo dokładnie wyszpachlowana w celu zabezpieczenia jej przed sklejaniem bocznym oraz pękaniem blokowym. Po wyschnięciu lakierowaną powierzchnię należy przeszlifować papierem ściernym 180 -220. Następnie powierzchnię należy dokładnie odpylić.
Tak przygotowane podłoże nadaje się do lakierowania lakierem Drewnochron Classic Silver połysk w ilości dwóch warstw.
Do uzyskania końcowego wyglądu powłoki w wersji półmat należy nałożyć dwie warstwy lakieru Drewnochron Classic Silver połysk, a następnie wykonać szlif międzywarstwowy papierem ściernym o granulacji 120 – 150 w celu usunięcia ewentualnych zanieczyszczeń. W kolejnym kroku zaleca się przygotowanie pomieszczenia do wykonania aplikacji warstwy lakieru w wersji półmat, czyli dokładne sprzątanie oraz zabezpieczenie pomieszczenia (pozamykane drzwi oraz okna) przed możliwością powstania „przeciągów”, które przyczyniają się do pojawiania się zanieczyszczeń, „chrupek” widocznych po wyschnięciu na powłoce lakieru.
*W celu sprawdzenia kompatybilność oraz efektu końcowego należy wykonać próbę
 
Lakierowanie

Przed użyciem lakier należy wymieszać poprzez kilkakrotne silne wytrząsanie w zamkniętym opakowaniu.
W razie potrzeby dopuszcza się dodatek rozpuszczalnika w ilości max 2% obj.
Rozcieńczalnik należy dodawać bezpośrednio przed aplikacją.
Do lakierowania najkorzystniej stosować wałki lakiernicze nylonowe, odporne na działanie rozpuszczalników. Najlepsze efekty uzyskuje się stosując do lakierowania wałek typu nylon z runem o długości 10-12 mm. Pędzel służy do lakierowania niewielkich miejsc trudnodostępnych dla wałka (narożniki, listwy przypodłogowe).
Po dokładnym usunięciu pyłu z powierzchni drewnianej, nakładać kolejne warstwy lakieru Domalux Classic Silver w odstępach 12 godzinnych, przedostatnią warstwę lakieru zaleca się przeszlifować papierem ściernym 180 - 220.
W przypadku lakierowania w odstępach dłuższych niż 24 godziny przed nałożeniem kolejnej warstwy lakieru, powierzchnię należy przeszlifować papierem ściernym 180 - 220 i dokładnie odpylić.
Po zmatowieniu posadzki przed lakierowaniem ostatniej warstwy zalecane jest wykonanie sprzątania przy użyciu blachy parkieciarskiej lakierem Drewnochron Classic Silver połysk w celu dokładnego usunięcia pyłów i zanieczyszczeń, dzięki czemu uzyskamy doskonały efekt dekoracyjny.
Przed lakierowaniem należy pozamykać okna i drzwi oraz zabezpieczyć pomieszczenia przed przeciągami.
 
W przypadku stosowania lakieru w wersji półmatowej dwie pierwsze warstwy zaleca się wykonać lakierem Drewnochron Classic Silver połysk.
 
Warunki aplikacji

Temperatura powietrza powinna wynosić od 15 °C do 25 °C.
Wilgotność lakierowanego drewna powinna być nie większa niż 11 %.
Względna wilgotność powietrza od 45 % do 65 %.
W trakcie prac aplikacyjnych oraz schnięcia powłok należy unikać przeciągów oraz miejscowego nagrzania lakierowanej powierzchni (promienie słoneczne, grzejniki, itp.).
 
Informacje dodatkowe

Drewnochron Classic Silver półmat nie może być stosowany w salach gimnastycznych.

Naturalną tendencją lakierów półmatowych poliuretanowych jest wypływanie lub osadzanie się wosku na ściankach opakowania, co nie wpływa, na jakość i trwałość finalnej powłoki.
W przypadku stosowania lakieru w wersji półmatowej wszystkie warstwy za wyjątkiem finalnej należy wykonać lakierem Drewnochron Classic Silver Połysk.
W przypadku renowacji podłóg polakierowanych wcześniej lakierami wodorozcieńczalnymi należy dokładnie usunąć starą powłokę do surowego drewna oraz starannie wyszpachlować powierzchnię. Pozostałości lakieru wodorozcieńczalnego mogą zaburzać rozlewność Drewnochron Classic Silver.
Niedostateczne wietrzenie pomieszczeń w czasie lakierowania i przez 2-3 dni po zakończeniu prac może spowodować powstanie przebarwień na ścianach i sufitach świeżych powłok farb emulsyjnych.
Zaleca się ostateczne malowanie ścian po wysezonowaniu powłoki lakieru Drewnochron Classic Silver, zwłaszcza w przypadku braku możliwości intensywnego wietrzenia (np. w okresie zimowym).
Niska temperatura i zaniżona wilgotność powietrza wydłuża czas schnięcia powłoki oraz obniża twardość i trwałość powłoki.
W celu zabezpieczenia drewnianej posadzki przed zniszczeniem należy nałożyć lakier w ilości 300 ml/m2.
 
Końcowe utwardzanie

Polakierowana powierzchnia może być eksploatowana po upływie 3 dni, przy czym pełną wytrzymałość mechaniczną powłoka uzyskuje po 10 dniach.
demo_12