Capon ExtraDrewnochron
search
  • Capon ExtraDrewnochron

Capon ExtraDrewnochron

Capon ExtraDrewnochron

 

Security policy (edit with Customer reassurance module)

 

Dostawa

 

Polityka zwrotów

Krótki opis:

Podkład jest przeznaczony do malowania (gruntowania) drewnianych posadzek w celu stabilizowania luźnych cząstek drewna i lepszego związania poliuretanowych lakierów nawierzchniowych z podłożem drewnianym. Zapobiega ciemnieniu drewna, zmniejsza zużycie lakierów nawierzchniowych, uwypukla strukturę drewna, jest wyrobem szybkoschnącym.

Sposób stosowania:

Przygotowanie podłoża


Powierzchnia posadzki drewnianej przeznaczona do lakierowania powinna być czysta, sucha (max. 10%), przeszlifowana papierem ściernym o granulacji 100-120 i następnie dokładnie oczyszczona z pyłu.
Przed nałożeniem podkładu zarówno nowe, jak i stare posadzki drewniane powinny być wyszlifowane do surowego drewna.
Szczeliny i ubytki w posadzce powinny być zaszpachlowane Drewnochron Capon Szpachla.
 
Lakierowanie

Przed użyciem podkład dokładnie wymieszać w opakowaniu. Podkład nakładać przy pomocy pędzla lub wałka typu (1-krotnie) lub szpachli parkieciarskiej (2-krotnie). Po wyschnięciu tj. po min. 4 godzinach przystąpić do lakierowania lakierem rozpuszczalnikowym: Drewnochron Classic Silver lub Drewnochron Extra Hard w wersji połysk. W przypadku chęci uzyskania półmatowego wykończenia lakier w wersji półmatowej należy zastosować, jako finalna warstwa. W prowadzeniu dalszych prac należy stosować się do instrukcji producenta lakieru dostępnej na opakowaniu lakieru nawierzchniowego.
 
Informacje dodatkowe

Prace powinni prowadzić wyłącznie profesjonalni wykonawcy.
Podczas prac malarskich należy stosować środki ochrony osobistej.
W trakcie prac i po ich zakończeniu pomieszczenia przed użytkowaniem wywietrz do zaniku charakterystycznego zapachu. W tym czasie nie powinny tam przebywać dzieci, kobiety ciężarne, alergicy, osoby cierpiące na choroby dróg oddechowych, w podeszłym wieku.
Przestrzegać zalecanego nakładu. Nie stosować, jako podkład na podłogi wykonane z drewna drzew egzotycznych. Nie stosować, jako podkład pod lakiery uretanowe i alkidowe. W przypadku lakierowania mocno obciążonych posadzek nie zaleca się nakładać podkładu za pomocą szpachli parkieciarskiej.
Na posadzkach wykonanych z drewna drzewa bukowego nie należy nakładać podkładu za pomocą szpachli parkieciarskiej.
W przypadku aplikacji podkładu na nietypowe gatunki drewna (np. owocowe), należy wykonać próbę w celu oceny uzyskanego efektu (wybarwienia drewna) oraz przyczepności.
 
Końcowe utwardzanie

Niska temperatura i zawyżona wilgotność powietrza wydłuża czas schnięcia podkładu.
demo_13